Techtest - Újabb gyártó az Atestor portfóliójában

Cégünk mindig igyekszik bővíteni saját és lehetőségei horizontját, melynek egyik legbiztosabb módja, ha olyan gyártókkal létesítünk partneri kapcsolatot, akik szerintünk mindenképpen képesek valami pluszt, valami újat, valami mást hozzáadni cégünk kínálatához. Tapasztalataink szerint a tisztaságvizsgálati megoldások iránt egyre nagyobb az érdeklődés, az eddig elérhető megoldások azonban vagy túlságosan bonyolultak voltak, vagy nem bizonyultak kellőképpen pontosnak. Több más mellett e két problémát is képesek kiküszöbölni a cseh Techtest tisztaságvizsgáló készülékei.

A TechTest Recognoil® egy cseh technológia, amely a legkisebb folt szennyeződést is képes kimutatni. A zsíros anyagok kimutatására a nagy felületű fluoreszcens képalkotás forradalmi elvét használja. A hordozható Recognoil® 3W készülék letapogatja a felületet, majd azonnal megjeleníti és elemzi az eredményeket. A technológiát már több, mint 10 éve használják a gyors és egyszerű tisztaságvizsgálatokra. A készülékek segítenek megvizsgálni az alkatrészek szennyeződéseit, mielőtt azokon későbbi felületkezelési folyamatokat hajtanának végre, illetve  leegyszerűsítik az olaj filmrétegek vastagságának és homogenitásának értékelését a kenés és a konzerválás során. A Recognoil® 3W egyaránt segíti a technológusokat és a vezetőket, mivel erőforrásokat takarít meg, csökkenti az alkatrészek selejt arányát és javítja a gyártási folyamatok minőségét.


A gyártó és így cégünk kínálatában az asztali és hordozható verzió is elérhető, alkalmazkodva az eltérő felhasználói igényekhez. A Techtest azonban ettől is eggyel magasabb szintre kívánja emelni a felhasználói élményt, így kérésre extra funkciók és konstrukciók egész sora érhető el. A gyártó készülékeiről bővebb leírás a Techtest weboldalán, illetve az atestor.hu felületén is elérhető.
 

A Recognoil 3W készülék előzetes egyeztetés után irodánkban is megtekinthető, illetve adott esetben a partnerek telephelyén is vállaljuk bemutató, demo megtartását, akár saját mintákon, vizsgálni kívánt alapanyagokon is. Ha bármilyen kérdés-kérés felmerül a Techtest készülékekkel kapcsolatban, keressenek minket bizalommal a megadott elérhetőségeink valamelyikén.
 

 
 

Lökéshullám spektrális elemzése

A „Shock Response Spectra” fogalmat Dr. Maurice Biot alkalmazta először 1932-ben a földrengések jellemzésére, de széleskörű elterjedésére a hidegháború és a nukleáris fegyverek hatásainak kutatására kezdték alkalmazni elsősorban az amerikai haditengerészetnél az 1960-as években. A szimuláció során mind az ágyú lövések, mind a találatok, illetve a víz alatt robbanó töltetek által okozott mechanikai lökések súlyosságának mutatójaként használták. 

bővebben

17. Nemzetközi Mocon Konferencia

Idén immár 17. alkalommal kerül megrendezésre a csomagolásvizsgálat témakörével foglalkozó Nemzetközi Mocon Konferencia, ezúttal a németországi Höhr-Grenzhausenben.

bővebben

Kérdezz-felelek Matt Kreiner termékmenedzserrel a Hitachi új, FT230 XRF készülékéről

Matt Kreiner a Hitachi bevonatelemző készülékeinek gyártásáért felelős termékmenedzser. Munkája során A Hitachi világszerte jelenlévő, különböző iparágakban tevékenykedő, bevonatokkal dolgozó felhasználói hálózatára fókuszál és igyekszik új megoldásokat találni azokra a kihívásokra, melyekkel a partnerek a napi munka során szembesülnek. A cégnél töltött 19 éve során jelentős tapasztalatot szerzett az XRF technológiával kapcsolatban és számos különböző szerepben próbálhatta ki magát.

bővebben

Új keménységmérővel bővült cégünk tesztkapacitása

Cégünk egyik fontos projektje a testORG, melynek keretében nem csupán a hazai laboratóriumok tesztkapacitását igyekszünk összefogni és egyszerűen elérhetővé tenni partnereink számára, de egyben saját laboratóriumunk eszközparkját és mérőkapacitását is folyamatosan növeljük. A már meglévő eszközök mellé nemrég sikerült beszereznünk egy új Innovatest Falcon 600 keménységmérőt, mely várhatóan fontos részét képezi majd a repertoárunknak. Az alábbiakban a készülékről találhatnak néhány alapvető információt.

bővebben

A tisztaságvizsgálat főbb típusai

A felület tisztasága szinten minden felületkezelő gyártási eljárás, bevonatfelvitel előtt kritikusan fontos. A szennyeződések forrása szerteágazó. Olajmaradék egy gyártó gépből, lerakódások, salakok a gyártási eljárásból, hűtő- és korróziógátló folyadékok, korróziós lerakódások, vagy akár emberi érintésből származó szennyeződés olyan sokszor láthatatlan problémát okoz, ami nehezíti a felületkezelők munkáját. Az ilyen szennyezők ronthatják a bevonat tapadását, a felület egyenletességét, némely esetben korrózióhoz, vagy mechanikai meghibásodásokhoz vezethetnek. Az alapanyagtól, a termék méretétől, az alkalmazás típusától függően számost tisztítási eljárást találunk, de hogy történik ezeknek a minőség ellenőrzése?

bővebben

Sópermet szeminárium igényfelmérés

A korábbi években cégünk rendszeresen szervezett különböző elméleti és gyakorlati szemináriumokat különböző méréstechnikai területekkel, vizsgálati kihívásokkal kapcsolatban, a fókusz pedig több alkalommal is a sópermet teszteken és a korrózióvizsgálaton volt. A tendenciát elsősorban a COVID-járvány okozta korlátozások és biztonsági intézkedések szakították meg, de szándékaink szerint ismét a személyes találkozás és a csoportos szemináriumok terepére lépnénk.

bővebben